Nakon što su jučer nogometaši PSG-a savladali Arsenal u gostima sa 1:0, danas je na rasporedu drugo polufinale u kojem će se sastati Barcelona i Inter. Bit će to repriza polufinala iz 2010. godine u kojoj je Mourinhov Inter u dvomeču izbacio Katalonce i kasnije stigao do titule prvaka Evrope.
Barcelona ove sezone igra impresivno, u večerašnji duel ulazi osokoljena pobjedom u El Clasicu u finalu Kupa kralja rezultatom 3:2 i favorit je za osvajanje Lige prvaka, dok je Inter upao u krizu i večerašnji susret bi im mogao biti prekretnica u sezoni.
Nerazzurri su bili u velikoj formi sve do prije desetak dana kada su upali u krizu i uvezali tri poraza zaredom.
Najprije su u Seriji A izgubili od Bologne (1:0), potom u Kupu Italije od Milana (3:0), te su prije tri dana ispustili lidersko mjesto u Seriji A porazom od Rome (1:0), te će večeras morati odigrati perfektno kako bi izašli iz krize, što je lakše reći nego učiniti protiv Flickove mašinerije.
Utakmica na krcatom “Olimpic Lluis Companys” između Barcelone i Intera igra se večeras u 21sat uz direktan televizijski prijenos na Arena Sportu.