Proteklog dana na 5. WLV Sommermeeting-u održanom u Beču atletičari AK ”Krajišnik” ostvarili su odlične rezultate, naime u utrci na 800 metara pobjedu je slavio Ermin Beganović istrčavši novo najbrže vrijeme u karijeri. Sa rezultatom 1:54,36 prvi put u karijeri prešao je u disciplini 800 metara na otvorenom preko 900 bodova po Svjetskim atletskim tablicama.
Njegov klupski kolega Harun Hušidić osvojio je odlično treće mjesto.
U narednim danima ovaj dvojac očekuju nastupi na još dva mitinga u Velikoj Britaniji (London) i Austrija (Grac) gdje će Ermin pokušati ispuniti normu za Svjetsko prvenstvo za takmičare do dvadeset godina. Ermin je tek nedavno napunio osamnaest godina i kako ističu iz AK ”Krajišnik” veliki je uspjeh doći u poziciju kandidata za ovako veliko takmičenje koje se krajem mjeseca augusta održava u Limi, glavnom gradu Perua.
Miting u Gracu biće ujedno i zadnja prilika za ispunjenje norme.
Harun će pokušati ostvariti nove lične rekorde s kojima bi se doveo u poziciju kandidata za Olimpijske igre mladih koje se održavaju iduće godine u Gruziji.
Svim takmičarima i članovima AK ”Krajišnik” želimo sreću i uspjeh, te da se u svoj grad vrate sa ostvarenim ciljevima.