Na 19. Šumatačkom krosu koji se održao u subotu, 5. oktobra, a kojeg je organizao Atletski klub „Krajišnik“ iz Velike Kladuše, takmičili su se i mladi i stari od 6 do 65 godina. Takmičari su dolazili iz raznih općina, gdje su najbrojniji bili oni iz Velike Kladuše, zajedno sa općinama Cazin i Bihać. Posebni gosti ovogodišnjeg krosa bili su mladi iz Sarajeva koji su sa sobom odnijeli i pobjedu.
Ono što raduje jeste činjenica da je i ove godine nastupio veliki broj djece, što je prema riječima predsjednika AK „Krajišnik“, Velmira Zahirovića i glavni cilj tradicionalne utrke u Šumatcu. Titulu najboljih u muškoj i ženskoj konkurenciji ponijeli su Uroš Gutić i Alma Hrljić, članovi AK „Sarajevo“. Troje prvoplasiranih sveukupno u obje konkurencije osvojili su vrijedne novčane nagrade, pehare i medalje.
U koordinaciji sa Atletskim savezom USK-a u sklopu ovog sportskog događaja održano je i Prvenstvo USK-a u krosu za 2019. godinu na kojem su nastupili predstavnici i takmičari Klubova s područja Unsko-sanskog kantona.
https://www.facebook.com/RadioVK/videos/2491660661064961/
SVEUKUPNI POBJEDNICI 19. ŠUMATAČKOG KROSA ZA 2019 GODINU:
ŽENE:
Alma Hrnjić-AK Novigrad Sarajevo
Emina Begić-AK Novigrad Sarajevo
Lamija Huskić-AK Maratonac Cazin
MUŠKARCI:
Uroš Gutić-AK Bosna Sarajevo
Rijad Musić-AK Novigrad Sarajevo
Nevres Hajrlulahović-Cazin
POBJEDNICI 19. ŠUMATAČKOG KROSA PO KATEGORIJAMA ZA 2019 GODINU:
Kategorija Žene-18:
Lamija Huskić-AK Maratonac cazin
Kategorija Žene-35:
Fatima Jusić-AK Bihać
Kategorija Žene-40:
Rubija Pehlić-AK Krajišnik
Kategorija Žene-60:
Delanović Šaha-Ljubljana
Kategorija Muškarci-18:
Sanel Dolić-AK Krajišnik
Senaid Dolić-AK Krajišnik
Azur Đogić-AK Krajišnik
Kategorija Muškarci-23:
Karajić Haasin-AK Krajišnik
Hušić Amar
Hušidić Endi
Kategorija Muškarci-35
Irvin Hušić-AK Bihać
Adis Jušić-AK Bihać
Amel Zahirović-AK Krajišnik
Kategorija Muškarci-40:
Muhamed Hajrlulahović- Cazin
Sulejman Huskić-Cazin
Besim Tabaković-AK Krajišnik
Kategorija Mušarci-50:
Besim Hajrlulahović-Cazin
Himzo Šabić-AK Bihać
Hasan Mulalić-AK Maratonac Cazin
Kategorija Muškarci-60:
Ćehić Rifet-AK Maratonac Cazin
PRVENSTVO USK-a U KROSU U EKIPNOJ I POJEDINAČNOJ KONKURENCIJI
ZA 2019 GODINU:
Kategorija 2013 i mladji, disciplina 100 m: dječaci
Ljibijankić Ermin-AK Maratonac Cazin
Dizdarević Ali-AK Krajišnik
Zahirović Eldar-AK Krajišnik
Kategorija 2013 i mladji disciplina 100 m:djevojčice
Fatkić Hana-AK Bihać
Abdijanović Sara-AK Bihać
Zulić Iman-AK Bihać
Kategorija 2012, disciplina 100 m: dječaci
Duraković Adi-AK Krajišnik
Hušić Dino-AK Maratonac Cazin
Tabaković Azer-AK Krajišnik
Kategorija 2012, disciplina 200 m: djevojčice
Mujkić Asija-AK Krajišnik
Muhamedagić Amra-AK Krajišnik
Alibašić Naila-AK Bihać
Kategorija 2010/11, disciplina 200 m: Muškarci
Šakanović Eman-AK Krajišnik
Abdić Davud-AK Krajišnik
Latić Eldar-AK Krajišnik
Kategorija 2010/11, disciplina 200 m: Djevojke
Abdić Farah-AK Krajišnik
Čataković Sara-AK Maratonac Cazin
Hodzabegović Džana-AK Bihać
Kategorija 2008/09, disciplina 400 m: Muškarci
Kovačević Hasan-AK Maratonac Cazin
Hušidić Harun-AK Krajišnik
Selimanović Mirza-AK Maratonac Cazin
Kategorija 2008/09, disciplina 400 m: Djevojke
Žerić Enea-AK Bihać
Goretić Ema-AK Bihać
Nadarević Albina-AK Maratonac Cazin
Kategorija 2006/07, disciplina 600 m: Muškarci
Beganović Ermin-AK Krajišnik
Dolić Senaid-AK Krajišnik
Ibradžić Din-AK Krajišnik
Kategorija 2006/07, disciplina 600 m: Djevojke
Goretić Hana-AK Bihać
Šemić Dalila-AK Krajišnik
Alibašić Amila-AK Krajišnik
Kategorija 2004/05, disciplina 800 m: Muškarci
Keranović Tarik-AK Maratonac Cazin
Dolić Anel-AK Krajišnik
Civić Adnan-AK Maratonac-Cazin
Kategorija 2004/05, disciplina 800 m: Djevojke
Dolić Emina-AK Krajišnik
Bumbul Nejra-AK Bihać
Dolić Elma-AK Krajišnik
Kategorija 2002/03, disciplina 1000 m: Muškarci
Đogić Azur-AK Krajišnik
Dolić Sanel-AK Krajišnik
Ćehić Endi-AK Maratonac Cazin
Kategorija 2002/03, disciplina 1000 m: Djevojke
Goretić Meliha-AK Bihać
EKIPNI PLASMAN KLUBOVA ZA PRVAKA USK-a ZA 2019:
- AK Krajišnik bodova: 155
- AK Bihać bodova: 70
- AK Maratonac Cazin bodova: 60