Radionicama o bezbijednosti u saobraćaju mladih koje su u ponedjeljak, 01. oktobra održane u dvije velikokladuške srednje škole, Gimnaziji i Drugoj srednjoj školi, Savez udruženja paraplegičara i oboljelih od dječije paralize Unsko-sanskog kantona počeo je po drugi put sa realizacijom projekta „Vozim iako ne hodam“. Prezentator na radionicama bila je osoba sa invaliditetom, koja je u mladosti doživjela saobraćajnu nezgodu. Radionice su namijenjene učenicima završnih razreda srednjih škola, budućim vozačima. Alaga Hozanović, predsjednik Upravnog odbora Saveza udruženja paraplegičara i oboljelih od dječije paralize Unsko-sanskog kantona (poslušajte izjavu)…
O svom ličnom iskustvu i posljedicama nesavjesne vožnje govorila je prezentatorica Almedina Čamdžić, koja ističe da joj je cilj mladima kroz svoju potresnu priču ukazati na pogubne posljedice nesavjesne i neodgovrne vožnje (poslušajte izjavu)…
Projekt „Vozim iako ne hodam“ je oblik inovativnog i neformalnog obrazovanja mladih o sigurnosti u saobraćaju, a finansira ga Federalno ministarstvo rada i socijalne politike. Cilj projekta je preventivnom i neformalnom edukacijom mladih iz oblasti sigurnosti u saobraćaju i podizanjem svijesti o rizicima i posljedicama koje donosi neodgovorno ponašanje u saobraćaju doprinijeti smanjenju saobraćajnih nesreća. Pored edukacije mladih, cilj projekta je i doprinijeti društvenoj integraciji osoba sa invaliditetom kroz preventivne programe učešća na ovakvim radionicama i time uticati na smanjenje predrasuda o osobama sa invaliditetom. Osim u Velikoj Kladuši u okviru projekta „Vozim iako ne hodam“ biće održano još oko 30 radionica u školama u F BiH.