– Elektronapajanje na području naše općine jutros je uredno. Za danas su najavljeni radovi Podružnice “Elektrodistribucije” Bihać na elektroenergetskim objektima u Velikoj Kladuši, zbog čega će doći do prekida u isporuci električne energije. Od 10:00 do 16:00h bez struje će biti kupci u trafopodručjima Križ 1 i 2, te Trnovi 2, 3 i 4.
– Kako saznaje RVK u JKP „Vodovod i kanalizacija“, vodosnabdijevanje se odvija normalnim tokom.
– Ekipe „Komunalija“ i jutros prema planu provode aktivnosti na odvozu komunalnog otpada i održavanju gradske čistoće.
– U protekla 24h Hitna medicinska pomoć Doma zdravlja Velika Kladuša zdravstvenu zaštitu pružila je za 50 pacijenata. Dežurni ljekari Kasim Selman i Ševal Mešanović na dalje liječenje uputili su dvije osobe.
U COVID ambulantu javila su se 24 pacijenta sa sumnjom na virusno oboljenje. Jedno lice upućeno je na dalje liječenje.
– Jednu saobraćajnu nezgodu zabilježili su službenici Policijske stanice Velika Kladuša. U oblastima kriminaliteta i javnog reda i mira nije bilo prijava.
– Za kladuške vatrogasce protekli period bio je miran, saznaje RVK od dežurnog Grahovića.
– Iako su uslovi za vožnju jutros povoljni, iz BIHAMK-a apeluju na vozače da voze maksimalno oprezno i da obavezno drže odstojanje između vozila. Tokom dana frekvencija vozila je pojačana, posebno u gradskim zonama.
Na graničnim prelazima zadržavanja su kratkotrajna. Na GP Velika Kladuša – Maljevac jutros je slabija frekvencija vozila.
– Danas se u Bosni očekuje sunčano vrijeme uz malu do umjerenu oblačnost. U Hercegovini pretežno vedro. Dnevna temperatura zraka od 18 do 24, na jugu do 29 °C.
– Biometeorološka prognoza je povoljna. Uz duže sunčane intervale, opća slika će većim dijelom dana biti ljepša u Hercegovini. U prijepodnevnim satima svježije i ugodnije, potom uz nešto izraženiji osjet sparine, sa mjestimično povećanom naoblakom, što bi moglo uzrokovati manje probleme osjetljivim osobama. Moguće su slabije meteopatske reakcije poput glavobolje, promjene raspoloženja, malaksalosti.