• O nama
  • Marketing
  • Kontakt
No Result
View All Result
Radio Velika Kladuša
  • Naslovna
  • Društvo
  • Mozaik
  • Sport
  • Servisne informacije
  • Obavijesti o smrti
  • GP MaljevacUŽIVO
Radio Velika Kladuša
  • Naslovna
  • Društvo
  • Mozaik
  • Sport
  • Servisne informacije
  • Obavijesti o smrti
  • GP MaljevacUŽIVO
No Result
View All Result
Radio Velika Kladuša
No Result
View All Result

Servisne informacije, četvrtak, 07. januar 2021. godine

Danas oblačno, bez padavina

Novinar: Anela Dizdarević
07.01.2021
Servisne informacije, četvrtak, 07. januar 2021. godine
Share on FacebookShare on Twitter

– Pravoslavni vjernici u BiH i ostatku svijeta danas slave najradosniji praznik Božić, dan rođenja Isusa Hrista. Dolazak Božića najavljuje se zvonima s pravoslavnih hramova na božićno jutro prije svitanja. Pravoslavni Božić slavi se u duhu brojnih običaja, a prvenstveno porodičnog okruženja. Proslava počinje odlaskom na jutarnju liturgiju na kojoj vjernici koji su postili Božićni post pristupaju “svetoj tajni pričešća”. I pored pandemijskih ograničenja tako će biti i danas. Božić predstavlja najradosniji praznik koji se slavi u krugu porodice. Ekipa Radija Velika Kladuša svim pravoslavcima čestita veliki blagdan uz želju da ga proslave u porodičnoj sreći, miru, radosti i blagostanju.

U nastavku pročitajte šta su dežurne službe zabilježile u protekla 24h:

– Jedno krivično djelo, jedno narušavanje javnog reda i mira, kao i dvije saobraćajne nezgode evidentirali su službenici Policijske stanice Velika Kladuša. U jednoj od nezgoda dva lica su lakše povrijeđena.

– Vatrogasna jedinica bilježi jednu intervenciju u protekla 24h. Prema riječima dežurnog vatrogasca Dizdarevića, radilo se o požaru na kući u naselju Zagrad. Pričinjena je manja materijalna šteta, a intervencija velikokladuških vatrogasaca je trajala od 10.50h do 11.20h. Uzrok požara nije poznat.

– U protekla 24h Hitna medicinska pomoć Doma zdravlja Velika Kladuša pružila je zdravstvenu zaštitu za 40 pacijenata, a 1 pacijent upućen na dalje liječenje u KB Bihać. Dežurni doktori bili su Mustafa Hodžić i Faruk Trgić.

– COVID ambulanta Dom zdravlja Velika Kladuša u istom periodu je zdravstvenu zaštitu pružila za šest pacijenata, dok nije bilo upućivanja na dalje liječenje u KB Bihać- Infektivni odjel. Od početka pandemije COVID 19 potvrđenih pozitivnih osoba na virus COVID 19 je bilo 288. Trenutno aktivnih pozitivnih osoba na COVID 19 je četiri, a u izolaciji je sedam osoba.

– Iz Doma zdravlja apeluju na sugrađane da poštuju higijensko epidemiološke mjere: maska na ustima i nosu, fizička distanca, pranje ruku, a po pojavi simptoma virusnog oboljenja, izolacija.

– Elektronapajanje domaćinstava velikokladuške općine je stabilno.

– Kako saznajemo u JKP „Vodovod i kanalizacija“, vodosnabdijevanje je uredno.

-Iz JKUP „Komunalije“ ovog jutra stiže informacija da odvoz komunalnog otpada i održavanje gradske čistoće teku prema planu.

– Zbog saobraćajne nezgode u ulici Prve muslimanske brigade, tačnije, na Grivića mostu, jutros je došlo do kraće blokade u saobraćaju na ovoj dionici. Kolovoz je klizav ovog jutra, vozite oprezno!

Kako informišu iz BIHAMK –a, kolovoz je pretežno mokar ili vlažan, a pažnju skreću na učestale odrone zemlje ili kamenja. Vidljivost je zbog magle smanjena u kotlinama i uz riječne tokove, pa vozače pozivaju na pojačan oprez. Zbog pravoslavnog Božića večeras do ponoći zabranjen je prevoz eksplozivnih materija u BiH.

Na graničnim prelazima zadržavanja nisu duža od 30 minuta. Granični prelaz Metaljka otvoren je u vremenu od 07 do 19 sati.

– Danas u Bosni i Hercegovini djelomično vedro prije podne. Po kotlinama će biti dosta magle. U drugoj polovini dana oblačno. Vjetar slab južnog i jugoistočnog smjera. Najviša dnevna temperatura zraka uglavnom između 3 i 8°C, a na krajnjem jugu zemlje do 11°C.

– Biometeorološke prilike su malo ugodnije. Mada će biti stabilno, hladno vrijeme tokom jutarnjih sati, kod osjetljivih ljudi će uzrokovati jačanje tegoba. Hronični bolesnici trebaju biti oprezniji, naročito astmatičari i osobe sa kardiovaskularnim problemima. Neophodno je reducirati kretanje, te povesti brigu o adekvatnom odijevanju i zaštiti od niskih temperatura. Drugi dio dana, ugodniji zbog porasta temperatura, pri tome će se u večernjim satima opća slika postepeno pogoršavati, usljed nadolazeće, nove promjene vremena.

Sljedeći članak
Servisne informacije, petak, 08. januar 2021. godine

Servisne informacije, petak, 08. januar 2021. godine

Nemirna noć u Velikoj Kladuši: Ubistvo hicem iz pištolja

Nemirna noć u Velikoj Kladuši: Ubistvo hicem iz pištolja

MARKETING

Facebook Instagram Youtube

JP Radio Velika Kladuša

Ul. Ibrahima Mržljaka 30,
Velika Kladuša, 77230, BiH

Redakcija/marketing: +387 37 771-531
Direktor/fax: + 387 37 773-510
E-mail: [email protected]

© 2019 JP Radio Velika Kladuša - Sva prava su zadržana.
Izrada: Emir D. doo & WebSolutions.

Program Uživo
  • Naslovna
  • Društvo
  • Mozaik
  • Sport
  • Servisne informacije
  • Obavijesti o smrti
  • GP Maljevac
  • O nama
  • Marketing
  • Kontakt
No Result
View All Result
  • Naslovna
  • Društvo
  • Mozaik
  • Sport
  • Servisne informacije
  • Obavijesti o smrti
  • GP Maljevac
  • O nama
  • Marketing
  • Kontakt
No Result
View All Result