• O nama
  • Marketing
  • Kontakt
No Result
View All Result
Radio Velika Kladuša
  • Naslovna
  • Društvo
  • Mozaik
  • Sport
  • Turizam
  • Obavijesti o smrti
  • GP MaljevacUŽIVO
Radio Velika Kladuša
  • Naslovna
  • Društvo
  • Mozaik
  • Sport
  • Turizam
  • Obavijesti o smrti
  • GP MaljevacUŽIVO
No Result
View All Result
Radio Velika Kladuša
No Result
View All Result

Servisne informacije, nedjelja, 05. april 2020. godine

Almir Kasupović Novinar: Almir Kasupović
5. 04. 2020.
Foto: Ilustracija

Foto: Ilustracija

Share on FacebookShare on Twitter

– Prema informacijama dežurnog Kapića, iza vatrogasaca je teška noć u kojoj su imali tri intervencije. Od 20:00h pa do ponoći, intervenisali su u gašenju požara koi je zahvatio šumu u Glinici, ze zapaljenju njive u naseljima Tuk i Šabići.

– Policijski službenici u protekla 24h evidentirali su dva slučaja narušavanja javnog reda i mira. Krivičnih djela i saobraćajnih nezgoda nije bilo.

– Hitnoj službi Doma zdravlja Velika Kladuša za pomoć se obratio 21 pacijent, od kojih je četvero upućeno u Kantonalnu bolnicu Bihać. Radilo se o uobičajenoj simptomatici koja se ne dovodi u vezu sa corona virusom. Dežurni doktori bili su Mustafa Hodžić i Samra Alibegić.

– Sve je u redu ovog jutra kada je u pitanju isporuka električne emergije.

– Federalni štab civilne zaštite je, samo u toku naredne sedmice, od ponedjeljka do petka, omogućio starijima od 65 godina odnosno penzionerima da u vremenskom periodu od 08:00 do 12:00 odu po penzije. Što se tiče kretanja mlađima od 18 godina, njima je dozvoljeno da se voze u automobilima sa roditeljima. Djeca se mogu prevoziti sa jedne lokacije na drugu u automobilima. Podsjetimo, potpuna zabrana kretanja na snazi je u vremenu od 20.00 do 05.00h. Također, građani FBiH se na otvorenom prostoru mogu kretati samo na međusobnoj udaljenosti većoj od jedan i po metar, uz obavezno poštivanje epidemiološko-zaštitnih mjera. To podrazumijeva obavezno nošenje maski, pamučnih traka ili šala preko usta i nosa. Svim osobama koje prekrše zabranu kretanja u vrijeme policijskog sata bit će napisan prekršajni nalog te novčana kazna od 500 KM.

– Iz Doma zdravlja Velika Kladuša upućen je apel građanima Velike Kladuše da, ukoliko su boravili u državama u kojima je potvrđen korona virus ili su bili u kontaktu sa drugim licima koja su boravila u tim državama i imaju simptome kao što su kašalj, povišena tjelesna temperatura, grlobolja, bol u grudima, glavobolja, ne dolaze u Dom zdravlja već da se radi daljih uputa jave na sljedeće brojeve telefona:

– 037/316-198 – Hitna medicinska pomoć, zvati se može 24 sata svakim danom;

– 037/316-175 – Higijensko epidemiološka služba, zvati se može svakim radnim danom od 07:00 do 13:30h; a 24h dostupni su slijedeći brojevi HES:

062 938 536;     062 326 077;     061 745 144;     061 609 645

– U funkciji je broj Doma zdravlja Velika Kladuša sa glasovnom porukom na koji ćete se moći prijaviti u slučaju da ste u zadnjih 14 dana došli iz zemalja ugroženih koronavirusom a niste se prijavili ili ste bili u kontaktu  sa istima. Isto tako moći ćete prijaviti osobe koje ne poštuju pravila samoizolacije. Na vama je, nakon što pozovete broj 037 316 190, da slušate glasovnu poruku i biranjem broja 1 ili 2 odaberete željenu opciju/prijavu.  Potrebno je da navedete ime, prezime i kontakt telefon.

Dežurni telefoni Zavoda za javno zdravstvo USK za područje Cazina, Bužima i Velike Kladuše su:

063 254 415;    061 498 458;     061 243 438

– Prijavu kvarova na vodovodnoj mreži i stanje na vodomjeru građani mogu prijaviti putem telefona:

066 00 44 93;  066 41 00 87 ;  061 770 730

– Operativni centar Štaba civilne zaštite Općine Velika Kladuša je 24 sata na usluzi građanima Velike Kladuše. U funkciji su dva telefonska broja koja građani mogu pozvati kako bi pomogli u suzbijanju pandemije koronavirusa (COVID-19), a to su: 037/771 431 ili 121, poziv prema broju 121 je besplatan.

– Izmjene u rasporedu odvoza komunalnog otpada biće četvrtkom, kada će se odvoz komunalnog otpada za područje grada Velika Kladuša vršiti samo u prvoj smjeni od 7:00h, zbog uvedenog policijskog sata.

– Biro rada Velika Kladuša kontakt sa strankama će ostvarivati putem telefona ili e-maila. Sva javljanja na evidencije su obustavljena do daljnjeg i nema brisanja osoba sa evidencije.

Kontakt telefoni:

037 775 370; 037 770 105; 037 775 371

e-mail:

[email protected]

[email protected]

[email protected]

– Danas u Bosni i Hercegovini sunčano uz malu do umjerenu naoblaku. Vjetar umjerene jačine istočnog i sjeveroistočnog smjera, povremeno sa jakim udarima vjetra. Prije podne na području Hercegovine i jugozapada Bosne će biti olujnih udara vjetra brzine 60 do 75 km/h. Najviša dnevna temperatura zraka uglavnom između 13 i 18°C, na jugu zemlje do 20°C.

– Pod uticajem anticiklone i uz povoljne biometeorološke prilike, većina populacije će biti boljeg raspoloženja. Duži sunčani intervali i porast temperatura zraka tokom dana, pozitivno će djelovati na opću sliku, a tegobe kod hroničnih bolesnika i meteoropata dodatno će se umanjiti.

Sljedeći članak
Vlada Federacije BiH poništila spornu odluku o raspodjeli novca nižim nivoima

Vlada Federacije BiH poništila spornu odluku o raspodjeli novca nižim nivoima

Saopćenje za javnost Laburističke stranke BiH

Saopćenje za javnost Laburističke stranke BiH

MARKETING

Facebook Instagram Youtube

JP Radio Velika Kladuša

Ul. Ibrahima Mržljaka 30,
Velika Kladuša, 77230, BiH

Redakcija/marketing: +387 37 771-531
Direktor/fax: + 387 37 773-510
E-mail: [email protected]

© 2019 JP Radio Velika Kladuša - Sva prava su zadržana.
Izrada: Emir D. doo & WebSolutions.

Program Uživo
  • Naslovna
  • Društvo
  • Mozaik
  • Sport
  • Obavijesti o smrti
  • Turizam
  • Kontakt
  • O nama
  • Marketing
  • GP Maljevac
No Result
View All Result