– Velikokladuška Policijska stanica u protekla 24 sata evidentirala je jedno krivično djelo i jedan slučaj narušavanja javnog reda i mira.
– Mirna 24 sata su protekla iza Vatrogasne jedinice Velika Kladuša. Dežurni su bili Sadiković i Kapić.
– Tim Hitne medicinske pomoći velikokladuškog Doma zdravlja na čelu sa dežurnim doktorom Miodragom Kneževićem tokom prošla 24 sata pružio je pomoć za 38 pacijenata. U Kantonalnu bolnicu Bihać upućen je jedan pacijent.
– Iz velikokladuškog Porodilišta ovog 02. decembarskog jutra nema novosti.
– Kako saznajemo iz nadležnih institucija, elektro i vodonapajanje stanovništa velikokladuške općine je uredno, dok se planiranom dinamikom odvijaju odvoz smeća i održavanje gradske čistoće.
– Iz Veterinarske stanice nam javljaju da jučer u Klaonici „Meso Kasumović“ nije bilo pregleda mesa radi utvrđivanja ispravnosti za konzumiranje.
– Prema pisanju BIHAMK-a, na putevima u BiH ovoga jutra saobraća se po suhom i mjestimično vlažnom kolovozu, uz slabiji promet vozila. Poledica se može očekivati na svim vlažnim lokalitetima, naročito na dionicama u višim predjelima, na mostovima i prilazima tunelima. Skrećemo pažnju i na učestale sitnije odrone, a izdvajamo magistralne puteve: M-14 Srbljani-Bosanska Krupa, M-16.4 Novi Travnik-Bugojno (Rostovo) i M-16.2 Gornji Vakuf-Prozor (Makljen). Savjetujemo oprezniju vožnju i podsjećamo da je posjedovanje zimske opreme zakonski obavezno na putevima u BiH.
– Danas u Hercegovini sunčano uz malu do umjerenu naoblaku. U Bosni sunčanije prije podne. U drugoj polovini dana u Bosni povećanje oblačnosti sa sjevera. Najniža jutarnja temperatura zraka uglavnom između -4 i 1°C. Najviša dnevna temperatura zraka većinom između 5 i 11°C.
– Uz povoljne biometeorološke prilike i lagani porast dnevnih temperatura u cijeloj zemlji, većina populacije će biti boljeg raspoloženja, a tegobe kod osjetljivih osoba dodatno će se umanjiti. Tokom jutra i večeri poželjno je posvetiti pažnju odijevanju, obzirom da će biti prohladno.
– Danas se u svijetu obilježava Međunarodni dan ukidanja ropstva. Iako je srednjovjekovno robovlasničko društvo prestalo postojati u modernom okruženju, problem ljudskih prava i dalje je golem. Osim što i dalje postoje mjesta na svijetu koja čuvaju tradiciju robovlasništva, trgovina ljudima i eksploatacija njihovog tijela i rada uzela je maha i u najrazvijenijim dijelovima svijeta. Stoga, fokus ovog obilježavanja treba ići prema iskorjenjivanju suvremenih oblika ropstva, poput trgovine ljudima, seksualnog iskorištavanja, najgorih oblika prisilnog dječjeg rada, prisilnog braka te novačenja djece i mladih u oružanim sukobima.