– Podružnica “Elektrodistribucije” Bihać najavila je da će zbog planskih radova na elektroenergetskim objektima, danas doći do prekida u isporuci električne energije u trafopodručjima Dabravine 1 i 2 i Dervin bunar. Prekid je najavljen od 09:00 do 09:30 i od 15:00 do 15:30h. Na ostalom području elektronapajanje je uredno.
– Velikokladuški vatrogasci su imali dvije nesvakidašnje intervencije, kaže nam jutros dežurni Okanović. Prva je zabilježena u Trnovima, a radilo se o izvlačenju automobila koji je, vjerovatno zbog nesasvjesnog parkiranja, završio viseći nad Kladušnicom. U jutarnjim satima vatrogasci su u ulici Nurije Pozderca izvlačili štene koje je bilo zaglavljeno u drvenoj paleti.
– U protekla 24h službenici Policijske stanice Velika Kladuša evidentirali su dva slučaja narušavanja javnog reda i mira. Krivičnih djela i saobraćajnih nezgoda nije bilo.
– Isporuka pitke vode je uredna, informacija je iz JKP „Vodovod i kanalizacija“.
– Pomoć Hitne službe Doma zdravlja zatražila su 53 pacijenta. Na dalje liječenje nije bilo upućivanja a dežurni su bili doktori Abdulah Fazlić i Amra Zulić.

– Terenske ambulante Doma zdravlja Velika Kladuša počinju danas s radom. Također, obavijestili su pacijente koji su bili preregistrirani kod ljekara u Službu porodične medicine (Centralni objekat – stara bolnica), da će kartoni biti vraćeni u matične ambulante, te da će se moći liječiti u terenskim ambulantama.
Ambulanta Vrnograč
-ponedjeljak od 07-15h (cijelo radno vrijeme);
-srijeda od 07-10h;
-petak od 07-10h
Ambulanta Todorovo
-srijeda od 11-15h;
-petak od 11-15h
Ambulanta Mala Kladuša
-utorak od 07-10h;
-četvrtak od 11-15h
Ambulanta Šumatac
-utorak od 11-15h;
-četvrtak od 07-10h
– Početak ove radne sedmice mnogi će iskoristiti za polazak na godišnji odmor, pa molimo vozače da budu maksimalno oprezni i da drže odstojanje između vozila. Za danas su najavljene visoke dnevne temperature, pa tokom dužih putovanja pravite češće pauze.
Za vas koji tek planirate putovati, savjet da prije polaska provjerite ispravnost vašeg vozila i da li posjedujete svu potrebnu dokumentaciju za vas i vaše vozilo. Na vrijeme se informišite o stanju na putevima i graničnim prelazima.
Kada je USK – a u pitanju, sporije zbog radova tokom dana saobraća se na putevima: Srbljani-Bosanska Krupa, Bihać-Kamenica i Ripač-Dubovsko.
Na graničnim prelazima Velika Kladuša i Bosanska Gradiška duge su kolone vozila na izlazu iz Bosne i Hercegovine. Na ostalim graničnim prelazima promet putničkih vozila za sada protiče uz zadržavanja od 10 do 30 minuta.
Napominjemo da od danas preko graničnog prelaza Hadžin Potok-Bogovolja više nije dozvoljen međunarodni promet putnika, već samo pogranični promet. Istovremeno, od danas, za međunarodni promet putnika, otvoraju se pogranični granični prelazi: Duži-Imotica, Čitluk-Jovića Most, Drinovci-Sebišna i Drinovačko Brdo-Slivno.
– Danas u Bosni i Hercegovini će preovladavati sunčano uz umjerenu naoblaku. U poslijepodnevnim satima lokalni pljuskovi praćeni grmljavinom se očekuju na području Krajine, centralnim i sjevernim područjima Bosne. Najviša dnevna temperatura zraka uglavnom između 26 i 31°C.
– Stabilnije vrijeme i sunčani intervali uslovljavaju povoljnije biometeorološke prilike. Tokom prijepodneva će biti ugodnije, dok bi u drugom dijelu dana, usljed porasta temperature zraka i mjestimično sparnog vremena, osjetljive osobe trebale biti opreznije i ne pretjerivati sa aktivnostima. Također je preporučljivo izbjegavati duže boravke na suncu, obzirom na porast vrijednosti UV indeksa. U blažem obliku su moguće meteopatske reakcije poput glavobolje, nervoze, dekoncentracije, malaksalosti.