• O nama
  • Marketing
  • Kontakt
No Result
View All Result
Radio Velika Kladuša
  • Naslovna
  • Društvo
  • Mozaik
  • Sport
  • Turizam
  • Obavijesti o smrti
  • Javni pozivi
  • GP MaljevacUŽIVO
Radio Velika Kladuša
  • Naslovna
  • Društvo
  • Mozaik
  • Sport
  • Turizam
  • Obavijesti o smrti
  • Javni pozivi
  • GP MaljevacUŽIVO
No Result
View All Result
Radio Velika Kladuša
No Result
View All Result

Servisne informacije, srijeda, 13. septembar 2023. godine

Uslovi za vožnju jutros su povoljni, a promet vozila povremeno pojačan

Anela Dizdarević Novinar: Anela Dizdarević
13. 09. 2023.
Za sutra najavljeni prekidi u isporuci pitke vode
Share on FacebookShare on Twitter

– Zbog iznenadnog kvara, bez pitke vode je industrijska zona Polje. Prema informaciji iz JKP „Vodovod i kanalizacija“, kvar bi trebao biti saniran uskoro.

– Isporuka električne energije je stabilna. Za danas nema najavljenih radova na elektroenergetskim objektima.

– Službenici PS Velika Kladuša evidentirali su jedno krivično djelo i jedno narušavanje javnog reda i mira. Krivičnih djela nema prijavljenih.

– Vatrogasna jedinica, prema riječima dežurnog Delanovića, nije imala poziva za izlazak na teren.

– 33 pacijenta zatražila su pomoć Hitne službe Doma zdravlja. Dežurni su bili doktori Abdulah Fazlić, Ahmed Riyad Dash i Ajla Husić.

– Svjetski dan sepse, globalna je inicijativa saveza za sepsu (Global sepsis alliance) koja je započela 2012. godine i obilježava se svake godine 13. septembra širom svijeta kako bi se podigla svijest o važnosti prevencije i ranog zbrinjavanja. Sepsa nastaje kao reakcija organizma na infekciju, te može dovesti do multiorganskog zatajenja i smrti, ako se odmah ne prepozna i ne lijeci. Godišnje u svijetu 8 miliona smrtnih slučajeva povezano je sa sepsom.

Stanje na putevima i vremenski bilten:

– Uslovi za vožnju jutros su povoljni, a promet vozila povremeno pojačan. Magla smanjuje vidljivost na dionicama uz rijeke: Bosnu, Vrbas, Lašvu i Spreču, na putnim pravcima Ključ-Sanski Most i Gradačac-Ormanica, kao i na širem području Kiseljaka.

Brojne su dionice sa aktuelnim radovima, tako da preporučujemo vozačima da planiraju svoje putovanje u skladu sa očekivanim zastojima.

Sporije zbog radova tokom dana saobraća se na magistralnim putevima: Bugojno-Kupres, Vitez-Nević Polje, Livno-Kamensko, Semizovac-Olovo, Ripač-Dubovsko, na ulazu u Bugojno (iz smjera Rostova) i Kladanj (iz smjera Olova).

Na graničnim prelazima zadržavanja za sada nisu duža od 30 minuta.

– U Bosni i Hercegovini sunčano uz malu do umjerenu oblačnost. Vjetar slab južnog i jugozapadnog smjera. Najviša dnevna temperatura zraka uglavnom između 28 i 34°C.

– Biometeorološka prognoza je povoljna. Svježije jutro ugodno će djelovati na većinu ljudi, a osjetljive osobe neće osjećati tegobe u vezi njihovih bolesti. Nešto više opreza neophodno je u drugom dijelu dana, usljed porasta temperatura i mjestimično izraženijeg osjeta sparine.

Sljedeći članak
MTV VMA 2023: Taylor Swift velika pobjednica na ceremoniji slavljenja hip-hopa i Shakire

MTV VMA 2023: Taylor Swift velika pobjednica na ceremoniji slavljenja hip-hopa i Shakire

Početak rada s nestrpljenjem su čekali članovi Udruženja „I mi postojimo”

Početak rada s nestrpljenjem su čekali članovi Udruženja „I mi postojimo"

MARKETING

Facebook Instagram Youtube

JP Radio Velika Kladuša

Ul. Ibrahima Mržljaka 30,
Velika Kladuša, 77230, BiH

Redakcija/marketing: +387 37 771-531
Direktor/fax: + 387 37 773-510
E-mail: [email protected]

© 2019 JP Radio Velika Kladuša - Sva prava su zadržana.
Izrada: Emir D. doo & WebSolutions.

Program Uživo
  • Naslovna
  • Društvo
  • Mozaik
  • Sport
  • Obavijesti o smrti
  • Turizam
  • Kontakt
  • O nama
  • Marketing
  • Javni pozivi
  • GP Maljevac
No Result
View All Result