Već 15 godina podršku djeci s posebnim potrebama i njihovim porodicama na području kladuške općine pruža Udruženje roditelja djece i mladih sa posebnim potrebama „I mi postojimo“. Najvažniji vid rada sa djecom su kreativne i edukativne radionice zahvaljujući kojima se polaznici uče i socijaliziraju, a roditeljima se pruža mogućnost druženja i razmjene iskustava, ističe Azra Hilić Huskić, logoped u Udruženju.
Svaka radionica ima određenu temu, bilo da prati godišnje doba ili važne događaje i datume. Zadnje održane bile su na temu obilježavanja Međunarodnog dana osoba sa inavlidititetom, a zajedno sa polaznicima radili su i volonteri kladuškog Crvenog križa.
Radionice trenutno pohađa 18 polaznika i taj broj sigurno bi bio veći da imaju veći prostor, kaže naša sagovornica. Poznato je da Udruženje godinama radi u prostorijama od samo 18 kvadrata, a informacije sa terene govore da na području općine Velika Kladuša ima više od 100 djece s posebnim potrebama. Hilić Huskić dodaje da bi veće prostorije omogućile da veći broj djece dolazi i pohađa radionice, te se nada da će nadležni na lokalnom i višim nivoima vlasti imati sluha i omogućiti im prelazak u veće prostorije. Rad Udruženja najvećim dijelom se finansira iz projekata i donacija. Hilić Huskić ističe da Udruženje ima dobre prijatelje, donatore, naročito one sa trenutnom adresom u inostranstvu.