Održavanjem kros utrke danas, 07. jula otpočela je završnica „Općinskih sportskih igara 2018“. Učesnici krosa jutros su krenuli prema kuli Starog grada, koja je bila krajnji cilj, i to sa mosta koji se nalazi preko puta stare autobusne stanice.
Ruta kladuških atletičara, rekreativaca i ljubitelja trčanja bila je nedavno uređena pješačka i biciklistička staza koja vodi ka Starom Gradu.
Kao najbolja tri učesnika krosa izdvojili su se Benjamin Murić, koji je osvojio prvo mjesto, drugo mjesto pripalo je Haasinu Karajiću, a Emir Grahović zauzeo je treću poziciju.
Osim lijepog sportskog iskustva i dobre zabave, pobjednici kros utrke su sa sobom ponijeli medalje i vrijedne novčane nagrade.
Završnica Općinskih sportskih igara nastavlja se sa šahovskim turnirom, koji je otpočeo danas u Gradskoj sportskoj dvorani, u 11:00h, a večeras od 18:00h priliku da se kandiduju za titulu najboljih imaju “Seniori” koji igraju četvrtfinale malog nogometa, i to prema sljedećem rasporedu:
18:00h – Mali nogomet – „Seniori“ ¼ finale (Gradska sportska dvorana)
Limotehna – Mladost Vrnograč
MZ Mala Kladuša – ABC Podzvizd
BK Kendić gradnja/Okić transport – Akrobat
AmelŠeh – Sekin i prijatelji