U Sportskoj dvorani Bužim ove subote održan je 13. Kantonalni karate turnir za djecu, kadete i juniore U21 u organizaciji KK ”Bužim”. Na turniru je nastupilo 296 takmičara u 453 kategorije iz ukupno 21 kluba. Učešće na turniru uzeli su i velikokladuški klubovi KK ”Regeneracija”, KBV ”Tigar”, KK ”23.Februar” i KK ”Fudokan”.
Najuspješniji klub bio je KK ”Regeneracija” sa osvojenih ukupno 24 zlatne, 25 srebrenih i 39 bronzanih medalja. KBV ”Tigar” zauzeo je peto mjesto sa osvojenih 5 zlatnih, 8 srebernih i 12 bronzanih medalja. KK ”Fudokan” u Veliku Kladušu donio je 2 zlatne, 5 srebrenih i 3 bronzane medalje, a jednu srebrenu donio je i KK ”23. Februar”.
Najsupješniji takmičar ovog turnira dolazi upravo iz velikokladuškog kluba ”Regeneracija” a to je Aris Beganović. Pored njega još šest takmičara ovog kluba našlo se u top 10 takmičara turnira (Aris Beganović, Danis Pajazetović, Taris Beganović, Najra Miljković, Anes Pehlić i Adnan Šakinović).
Čestitke svim našim klubovima na postignutim rezultatima i osvojenim medaljama.